Virtuálny šéf

Riešenia I Výsledky I Úspech

Mať šéfa, nadriadeného či manažéra, má svoje plusy aj mínusy. Jednoduchým (ne)matematickým vzorcom som odstránil všetky mínusy, a tak vám viem poskytnúť služby toho najlepšieho šéfa na svete. Hlavne vám, ktorí šéfa nemáte, ale občas by sa vám viac ako zišiel.

"Manažér je asistentom svojich ľudí." Takto jednoducho a zmysluplne to kedysi dávno pomenoval výkonný riaditeľ IBM - Thomas J. Watson. Virtuálny šéf je vašim asistentom. Nepýta sa vás prečo chcete v piatok dovolenku, nepozerá vám cez plece a nekontroluje, či ste prišli včas z obednej prestávky. Je mentor, tvorca nekonvenčných nápadov, kouč, priateľ, rodina, mediátor, psychológ, školiteľ, či pozorný poslucháč. Ak je to potrebné, vie si vyhrnúť rukávy a pomôcť kdekoľvek a komukoľvek, pretože správny šéf je v prvom rade členom tímu. Najlepší šéf na svete sa vie prispôsobiť vašej konkrétnej situácii, emočnú inteligenciu využíva na 100% a dodá vám presne to, čo vás posunie pozitívnym smerom. Spolupráca s Virtuálnym šéfom je maximálne efektívna, pretože ho môžete kedykoľvek "vypnúť", alebo "zapnúť". Vie sa s vami stretnúť osobne, alebo mu môžete zavolať, či napísať.

Virtuálny šéf má riešenia, ktoré prinášajú očakávané výsledky a želaný úspech.


Ako vám pomôže Virtuálny šéf?

Motivácia

Ak ste šéf a nemáte šéfa, musíte mať veľkú vnútornú disciplínu, aby ste dodržiavali stanovené termíny, púšťali sa do nových vecí, jednoducho vyťažili zo seba maximum. "Aktivujte" si Virtuálneho šéfa, ktorý vám pomôže definovať zmysluplné ciele, stratégiu, či taktiku a dohodnite si pravidelný kontrolný mechanizmus vášho pozitívneho progresu.

Optimalizácia firemných procesov

Občas stačí pritiahnuť pár skrutiek, niekedy je potrebná komplexná rekonštrukcia. Malý projekt na zníženie nákladov a zvýšenie kvality pomocou Six Sigma, alebo väčší na spustenie novej mobilnej aplikácie za pomoci metodológie Agile. Definícia pracovnej pozície, či vytvorenie oddelenia ľudských zdrojov. Vízia, cieľ, stratégia, či taktika. Treba zvoliť ten správny uhol pohľadu. Optimalizácia firemných procesov je večný proces, ktorý má zabezpečiť trvalú spokojnosť zákazníkov a zamestnancov. Jednoducho vyťažiť pre firmu z minima maximum.

Optimalizáciu a inovácie mám v krvi. Som si vedomý ich obrovskej hodnoty. Dlhé roky sú každodennou súčasťou môjho pracovného i súkromného života a úspešne slúžia mojim bývalým aj súčasným zákazníkom, kolegom, zamestnancom a zamestnávateľom. Povedzte Virtuálnemu šéfovi s čím potrebujete pomôcť a nechajte ho vytvoriť pridanú hodnotu pre vás a vašu spoločnosť. 

Konštruktívna spätná väzba

Vypýtajte si "fídbek" na prezentáciu, ktorú pripravujete, alebo na "míting", ktorý budete viesť. Alebo požiadajte o spätnú väzbu na spätnú väzbu, ktorú ste dali vy. Správne podaná konštruktívna spätná väzba je skvelou inšpiráciu pre každého človeka.

Podpora výberového konania

Je dokázané, že jednou z najhorších investícií, akú môže firma urobiť, je zamestnať nesprávneho človeka.

Hľadáte viacero zamestnancov na rôzne pozície a vaši pracovníci už nemajú potrebnú kapacitu na efektívny výkon? Zišla by sa vám dočasná výpomoc? Dajte mi vedieť! Flexibilita, prispôsobivosť a dlhoročné skúsenosti Virtuálneho šéfa s výberom a zamestnávaním správnych kandidátov vám pomôžu urobiť rozhodnutia, ktoré bude skvelou investíciou v oblasti ľudských zdrojov.

Aktívne počúvanie

Niekedy všetko čo potrebujete, je dostať "to" zo seba von. Virtuálny šéf má dlhoročné skúsenosti s premenou negatívnej energie na energiu pozitívnu. Vie, aké to je pracovať pod stresom, čeliť náročným situáciám s kolegami, zákazníkmi, dodávateľmi, zamestnancami, či nadriadenými. Hoďte "to" na Virtuálneho šéfa, nabite sa jeho pozitívnou energiou a vykročte smerom k úspechu.

Mentoring a koučing

Už viac ako 15 rokov mentorujem a som mentorovaný. Koučujem a som koučovaný. Dáva mi to výnimočný 360°pohľad na svet okolo nás a možnosť profesionálne a úspešne mentorovať, alebo koučovať aj vás. Tak, aby sa vám po ceste úspechu kráčalo ľahšie.

Mentoring môžem samozrejme poskytnúť len v oblastiach, v ktorých som dostatočne skúsený a tak povediac "doma". Je to primárne práca s ľuďmi, ich vedenie a manažovanie.

A s tým úzko súvisiaca efektívna komunikácia, manažovanie pracovného času, pozitívne myslenie, inovácie, či projektový manažment.

Úspešný koučing je o kvalite a profesionalite kouča, ale hlavne o motivácii a skúsenostiach človeka, ktorý sa chce v danej profesii, alebo činnosti posunúť o krok , či míľu vpred. Ak sa tieto dva predpoklady stretnú, prinášajú výborné výsledky.

Mediácia

Moja ostatná skúsenosť opäť potvrdila, že iný uhol pohľadu, pozitívny prístup a profesionalita dokážu zázraky. Bolo veľmi náročné dostať sa k prvému spoločnému stretnutiu a skrotiť negatívnu energiu a emócie. Ak však za jedným stolom sedia rozumní ľudia, ktorí sa len stratili v neefektívnej komunikácii, dokážem im úspešne pomôcť. Dokážem to, pretože si chcú pomôcť a ja viem ako im pomôcť.

Ak ste sa stratili aj vy, rád vám pomôžem nájsť správnu cestu.

Tvorba osobného rozvojového plánu

Ak chcete nájsť úspešnú cestu k vášmu cieľu, ste na najlepšej adrese. Tak ako kvalitný životopis, aj plán osobného rozvoja treba šiť na mieru. Virtuálny šéf je skúsený profesionálny "krajčír" s množstvom spokojných zákazníkov.

Staré írske príslovie vraví: "Vyrásť musíš sám bez ohľadu na to, ako vysoký bol tvoj dedo." Súhlasím. Individuálny rast je primárne v rukách a hlave každého jednotlivca.

Využívam životom osvedčené techniky a nástroje, ktoré pomáhajú mojim klientom stanoviť si zmysluplné kroky na ceste osobného rozvoja a rásť rýchlejšie a efektívnejšie.

Aj tu pomohol Virtuálny šéf

Spoznajte Virtuálneho šéfa

Dohodnite si nezáväzné stretnutie s Virtuálnym šéfom a uvidíte ako vidí váš úspech. Ako správny šéf nielen pozýva, ale aj platí. Kávu, čaj, alebo pohárik dobrej whisky - na čokoľvek máte práve chuť.