Hlas má väčšiu silu ako si myslíme.

22.01.2021

Nie, nemyslím tým hlas, ktorý má podľa aktuálnych volebných preferencií najväčšiu silu.

Aj vy sa v týchto dňoch, týždňoch, či mesiacoch cítite bezmocní? Akoby ste úplne stratili hlas? Náš pocit je správny. Hlas sme síce nestratili, ale spravili sme to, čo robíme už roky rokúce stále dookola a naivne očakávame iný (lepší) výsledok. My sme svoj hlas odovzdali…

Odovzdali sme ho Vladovi a Brigite. Mikulášovi a Ivete. Robovi. Igorovi. A aj Zuzane. Odovzdali sme ho v slepej viere, že bude použitý pre všeobecné dobro a nie zneužitý pre individuálny záujem.

Vieme my vôbec, čo je to ten hlas? Prečo odovzdávame práve naše hlasy?

Nie som etymológ, ani historik. Len som v poslednom období začal o tom viac premýšľať. A počúvať.

Vyšlo mi z toho jediné. Hlas je sila. Mocná energia.

Spomenul som si na hlasy športových fanúšikov, ktoré dokážu motivovať jednotlivcov a tímy k neuveriteľným výkonom. Na hlasy spevákov a speváčiek, keď vďaka "obyčajnému" hlasu cítime neobyčajné zimomriavky po celom tele. Spomenul som si na hlas detského smiechu. A ženy, ktorá svojim hlasom oznamuje a privoláva príchod nového života. Spomenul som si na predvianočný rozhovor o hlase v bájnej Atlantíde s Danielom. Vzácnym človekom, ktorý svojim hlasom, cez vibráciu ÓM, dokáže spustiť liečivý proces. Sú to silné momenty plné magickej energie. Uvedomil som si obrovskú silu hlasu našej Zeme, ktorá k nám prehovára pomocou vírusu. Neskutočne tichým hlasom a predsa silou, ktorá sa dotýka každého z nás.

Odovzdávame našu silu, našu moc. Preto sme dnes bezmocní. A veľa z nás nemocní. Ak chceme vyjsť z bludného kruhu, musíme niečo zmeniť. Všetci. Spoločne. A zároveň každý sám. Je čas uvedomiť si silu hlasu. Vziať zodpovednosť do vlastných úst/rúk. Aktívne pracovať s našim hlasom, našou mocou. Hlasovať za nový svet, v ktorom sme všetci vedomí tvorcovia. Za svet v ktorom je každý jeden hlas vypočutý.

Ten môj už viac neodovzdám. Kedykoľvek ním však rád prispejem k niečomu dobrému, láskyplnému a zmysluplnému. Vediac, že môj hlas má oveľa väčšiu silu ako som si myslel.